Úvod / Blog

Pečený řapíkatý celer s tak trochu boloňskou omáčkou

29. 05. 2015

bolon

Ingredience: řapíkatý celer (kolik sníte), mleté maso (asi 250 g na osobu), trochu olivového oleje, lžíce sádla, 1x cibule, plechovka loupaných rajčat, 6 stroužků česneku, sůl, pepř, oregáno, bazalka, tymián

Postup:

Celer nařežeme na asi 3 cm dlouhé kousky a zpaříme ve vroucí vodě 5 minut. Poté přesuneme do pekáčku na pečící papír. Vymačkáme na něj 3 stroužky česneku, posolíme, zakápneme olivovým olejem a dáme do rozehřáte trouby na 180°C. Pečeme do změknutí asi 20 minut.

Cibulku nakrájenou na drobno zpěníme v pánvi na sádle. Přidáme mleté maso. Necháme vypařit všechnu vodu, kterou pustí, případně slijeme přebytečný tuk. Přidáme sůl, pepř a česnek a krátce restujeme. Přilejeme rajčata z konzervy. Můžeme si je i nakrájet, ale dají se dobře rozmělnit i vařečkou v pánvi. Necháme prohřát. Nakonec přidáme oregáno, bazalku a tymián, vše podle chuti. Ještě chvíli necháme bublat, ať se chutě spojí a můžeme podávat.

Ne každý má rád řapíkatý celer, ten se dá nahradit v podstatě čímkoli a postup bude vždy stejný. Zkuste třeba pečenou cuketu, batáty (ty se ale pečou o dost déle). Nebo může posloužit i vařená mrkev, květák nebo brokolice.